Akcja edukacyjna w ramach konkursu „Wybieram Wodę”
10 grudzień 2016

Dnia 9 grudnia 2016 roku w naszej szkole, w sali gimnastycznej odbył się apel  poświęcony wodzie. Było to podsumowanie naszych dotychczasowych zadań w konkursie ,,Wybieram wodę”. Nasz apel był uwieńczeniem działań związanych z akcją edukacyjną podkreślającą znaczenie wody. Uczniowie klas IV-tych i V-tych przedstawili swoje plakaty dotyczące roli wody w organizmie ludzkim i wpływu oszczędzania wody na budżety gospodarstw domowych.

Przedstawili też  różne sposoby oszczędzania wody. Plakaty te już od wielu dni wisiały na korytarzu naszej szkoły. Na apelu uczniowie jeszcze raz podkreślali przesłanie płynące z prac plastycznych.

Uczniowie klas VI-tych przedstawili prezentacje multimedialne mówiące o istotnej roli wody w życiu człowieka, o wpływie wody na zdrowie człowieka i o wpływie oszczędzania wody na ochronę środowiska.

Jednym z tematów prezentacji przygotowanych przez uczniów było następujące doświadczenie z wodą:

Akcja przyczyniała się do większej świadomości o roli wody w życiu człowieka i perspektywie czarnego scenariusza, że może jej kiedyś  zabraknąć. To od nas właśnie  zależy, czy ten scenariusz się spełni…

Koordynator  projektu - Ewa Majnert