W poniedziałek 25 marca reprezentacja uczniów klas trzecich brała udział w dzielnicowych zmaganiach Małej Olimpiady Matematycznej.
W eliminacjach szkolnych wzięło udział dwunastu uczniów, a do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się trzej chłopcy z klasy 3a – Joachim Remiszewski, Staś Bober i Ernest Kursa. To właśnie ta trójka reprezentowała naszą szkołę w III etapie konkursu, którego gospodarzem była SP 31.

Zadania, które rozwiązywały dzieci wykraczały poza podstawowe wiadomości i wymagały od uczestników umiejętności matematycznego myślenia. Mimo dużej konkurencji nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces zdobywając I miejsce (Joachim Remiszewski) oraz II miejsce (Staś Bober) i będą reprezentować naszą dzielnicę w etapie stołecznym. Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

Koordynator szkolny konkursu,
Mariola Cabaj