Z okazji Dnia Zdrowego Śniadania dzieci z klasy 1d samodzielnie przygotowały zdrowe, pyszne i kolorowe kanapki, które z apetytem pałaszowały. 

Magdalena Kaszlikowska

 

 

Uczniowie z klasy 1b oraz 1c w ramach projektu "Białołęka stawia na kompetencje" uczyli się matematyki na zajęciach pt. Spotkanie z królową.

Izabela Radziszewska

            

 

W poniedziałek 30 października w klasie 3a z inicjatywy mamy Karola odbyło się spotkanie z polskim bokserem, medalistą olimpijskim Kazimierzem Adach.

Pan Kazimierz z ogromnym entuzjazmem w głosie opowiedział trzecioklasistom o swojej karierze sportowej oraz przybliżył uczniom zagadnienie zasady „Fair Play” i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

Serdecznie dziękujemy Panu Kazimierzowi za poświęcony czas oraz ciekawą i fascynująca rozmowę.

Bardzo dziękujemy pani Magdalenie za wspaniały pomysł spotkania oraz realizację go. 

Elżbieta Brzezińska

Iwona Miechowiecka

Kącik czytelniczy to magiczne miejsce, które powinno zachęcać dzieci do czytania, tak też stało się w naszej szkole. Na górnym korytarzu powstała "strefa ciszy", gdzie udało się wygospodarować większą przestrzeń, gdzie czytanie może stać się relaksem, odskocznią od wszystkich innych zajęć. Po urządzeniu kącika odbyło się jego oficjalne otwarcie, tego dnia dzieci miały okazję korzystać z  książek w języku angielskim. 

Nasz kącik często jest oblegany przez uczniów na każdej przerwie. Dzieci bardzo chętnie sięgają po książki. 

 

Zachęcamy wszystkich uczniów do poszerzania naszego księgozbioru. Jeżeli posiadacie książki, których już nie czytacie i nie wiecie, co z nimi zrobić, przynieście je do naszej szkoły, do Pani Małgorzaty Mazurek. 

 

 

            Pierwsze tygodnie października upłynęły dzieciom z oddziału przedszkolnego na poznawaniu jesiennych warzyw i owoców. Przyniesione do szkoły warzywa i owoce były przez dzieci segregowane, klasyfikowane, ważone i porównywane. Były też zagadki smakowe
i węchowe. Przypomnieliśmy sobie piramidę zdrowego żywienia i wspólnie dostrzegliśmy jak ważne miejsce zajmują w niej owoce i warzywa. Dzieci pod okiem nauczycielek zrobiły sok z jabłek i marchwi oraz czipsy z jabłek. Powstały też jeżyki z gruszek i ludziki z ziemniaków.

 

                                                                                                                      Anna Kausa-Wójcik

                                                                                                                      Anna Polakowska