Uczniowie z klasy przygotowawczej 1 PU, w grudniu 2022 r., rozwijali swoją wiedzę, umiejętności oraz poznawali język polski podczas wycieczek i atrakcji w szkole.

1 grudnia 2022 r. odbyła się wycieczka na leśne warsztaty integracyjne dla dzieci z Ukrainy, prowadzone przez dwóch pedagogów, którym towarzyszył tłumacz ze Stowarzyszenia „Zielone Ścieżki Rozwoju”. Celem tych warsztatów była integracja grupy rówieśniczej w zadaniach zespołowych przy wykorzystaniu elementów bushcraftu i edukacji przyrodniczej.

6 grudnia 2022 r. klasa wybrała się na świąteczny seans filmowy do kina Praha na film pt. „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” z gwiazdkowym odcinkiem przygód misiowej rodziny. W kinie dzieci spotkały prawdziwego Mikołaja.

7 grudnia 2022 r. podczas zajęć z panią dyrektor odwiedził uczniów Mikołaj. Tego dnia były klasowe Mikołajki.

16 grudnia 2022 r. odbyła się w szkole atrakcja sportowa „Dobrze wiedzieć – sport nas lubi”. Był to polsko-ukraiński Dzień Sportu z Fundacją Rozwoju Edukacji „Dobrze wiedzieć”.

22 grudnia 2022 r. klasy przygotowawcze miały wspólnąWigilię klasową oraz odbyły się Jasełka.

K. Jurys