W piątek 5 kwietnia naszą szkołę odwiedził Pan Włodzimierz Dusiewicz, Powstaniec Warszawski i reżyser filmowy. Nasze spotkanie odbyło się w ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Uczniowie mogli dzięki temu uczestniczyc we wspaniałej lekcji historii słuchając wspomnień Pana Włodzimierza jak również oglądając jeden z jego filmów dokumentalnych zatytułowany "Przerwana pieśń". Opowiada on o Krystynie Krahelskiej, która oddała swoje życie w drugim dniu powstania warszawskiego, a przed wojną pozowała artystce, która stworzyła rzeźbę warszawskiej syrenki.

To była nie tylko lekcja historii, ale także inspirujące spotkanie z żywym świadkiem tamtych wydarzeń.

Dziękujemy panu Dusiewiczowi za podzielenie się swoją historią i za to, że przypomniał nam, jak ważne jest pamiętanie o bohaterach naszej ojczyzny.