12 kwietnia uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w wycieczce do Łodzi.

Oglądając budynki Manufaktury i spacerując ulicą Piotrkowską, ósmoklasiści mieli okazję obejrzeć część jednego z największych polskich miast w nawiązaniu do jego historii.

W Muzeum Fabryki Manufaktura uczniowie poznali historię fabrycznej Łodzi, największego w kraju ośrodka przemysłu włókienniczego i odzieżowego, a także mogli obejrzeć działające jeszcze na potrzeby zwiedzających warsztaty tkackie, liczące ponad sto lat. Zaprezentowany podczas zwiedzania muzeum film przybliżył uczniom trudne warunki pracy w dawnej tkalni.

W programie wycieczki było również zwiedzanie łódzkiego ZOO wraz z orientarium. Można było zobaczyć liczne egzotyczne zwierzęta, wodne i lądowe, pochodzące z wielu kontynentów, zarówno kręgowce (ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby), jak i bezkręgowce.

Łódzkie ZOO prezentuje ponad 500 gatunków zwierząt, w tym takie, których nie ma w innych polskich ogrodach zoologicznych, np. psy leśne, orangutany sumatrzańskie, ariranie amazońskie.

Poza dostarczeniem wiedzy i atrakcji, wycieczka umożliwiła również ósmoklasistom oderwanie się myślami, choć na chwilę, od zbliżającego się egzaminu.

Beata Świderska
Michał Jeżewski