Nasza szkoła bierze udział w siódmej edycji ogólnopolskiej kampanii Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota PCK”. Tegoroczna akcja ma  szczególny wymiar, gdyż przez cały 2019 rok PCK obchodzi 100 – lecie istnienia tej organizacji w Polsce.
Program polega na zbieraniu złotych monet 1, 2, 5 - groszowych, które po zważeniu i przeliczeniu zostaną w całości przeznaczone na organizację wypoczynku letniego oraz wsparcie dzieci w organizacji zajęć pozaszkolnych na terenie Mazowsza.                                            
„Gorączką Złota PCK” są objęte mazowieckie przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz firmy i instytucje. Przyłączyć może się każdy!
Ponadto ogłoszony jest konkurs dla najaktywniejszych zbieraczy wśród  placówek edukacyjnych w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody!
Dołącz do nas wrzucając garść złotych monet do skarbonki oznaczonej logo „Gorączka Złota PCK” (lub przynieś „złoto” do siedziby Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK przy ulicy Szańcowej 25 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).
Akcja trwa od 11 lutego do 24 maja.
Gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję, bo nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat!

 

Dnia 22.01.19r. do naszej szkoły przybył „wyjątkowy gość”- babcia naszej Ani z klasy 0A i Adama z klasy IIA. Pani Małgorzata Sikorska jest autorką książki dla dzieci pt. "W świecie nosów i nosków".

Podczas spotkania opowiadała dzieciom o sobie, swojej książce i niezwykłym towarzyszu. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele ciekawostek o różnych nosach nie tylko tych ludzkich, ale również zwierzęcych – dzięki którym przenieśliśmy się w wyobraźni na różne kontynenty. Dzieci dowiedziały się, że nosy mają buty, ale także „kolorowe klony wśród listowia noski swe chowają przed dziećmi, co w zabawie – na swoje noski je przyklejają”. Były również zagadki, gdzie najszybsza prawidłowa odpowiedź  nagrodzona została książką lub pluszakiem. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pies przewodnik. Rubi to wyjątkowy pies - pomocnik. Jak to się, więc dzieje, że z małego szczeniaka wyrasta pies przewodnik? Pani Małgosia opowiadała dzieciom, że taki piesek chodzi do szkoły, gdzie jest odpowiednio szkolony. Pies był ogromną niespodzianką dla dzieci. Dzieci dowiedziały się m.in.: Co należy do zadań psa przewodnika? W czym pomaga osobie niewidomej? Jak szkolone są psy przewodnicy? Czym różni się poruszanie się z psem przewodnikiem od poruszania się za pomocą białej laski? Co to są szory?, Dlaczego pasy na przejściu dla pieszych są chropowate? Te i wiele innych ciekawych pytań zadawały dzieci. Babcia Ani i Adasia od wielu lat organizuje spotkania z dziećmi.

Cieszymy się, że i my mieliśmy okazję poznać ją osobiście. Chętne dzieci mogły zakupić książkę  autorki. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz. Na zakończenie Pani Dyrektor Grażyna Zając podziękowała Pani Małgosi za tak piękne spotkanie i niezwykłą lekcję dla wszystkich. Uczniowie wręczyli podarunki, pożegnali się z Rubi oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Izabela Radziszewska z klasą 0A
Iwona Tolak z klasą II A

Zachęcam uczniów naszej szkoły do udziału w targach szkół ponadpodstawowych, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki, wejście od ul. Marszałkowskiej, dla uczniów szkół podstawowych, w dniu 5 i 6 marca 2019 (wtorek i środa) w godzinach od 9.00 do 18.00. W tych dniach o godzinie 9.00 i 10.10 będą spotkania z ekspertami OKE na temat egzaminu ośmioklasisty z matematyki i języka polskiego. Ponadto sobota, 9 marca, będzie dniem odwiedzin rodzinnych, w godzinach od 9.00 do 15.00.
W ramach Miasteczka zawodów promowane jest szkolnictwo zawodowe. Co roku na Salonie dla młodzieży funkcjonuje punkt konsultacyjny prowadzony przez doradców zawodowych. Można w nim porozmawiać o swoich zainteresowaniach i o wyborze swojej dalszej ścieżki kształcenia.
Zainteresowanych zapraszam na stronę internetową:
http://salon.perspektywy.pl/2019/prezentacje-liceow-i-technikow

Karolina Jurys

 

Zapraszamy uczniów klas VI-VII do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 21 przy ul. Marywilskiej 44, gab. 13 na zajęcia warsztatowe "Akademia Skutecznego Uczenia SIĘ" (cykl 12 spotkań).Termin zajęć: poniedziałki, w godz. 18.00-18.50. Planowany początek zajęć: 11 marca 2019 r. (po zebraniu się grupy). Prowadzące zajęcia: Anna Krawczyk-Serwatka, Magdalena Ostrowska.
Zgłoszenia: w sekretariacie Poradni, tel: 22 814 10 61/62/63 wew. 019

Szczegóły w Aktualnościach na stronie Poradni: http://pp-p.waw.pl/aktualnosci/

Karolina Jurys