W dniach od 21 do 28 maja 2024 roku w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” oraz środowisko bibliotek z całej Polski. Uczniowie głosowali w bibliotece, gdzie znajdowała się urna wyborcza. Najwięcej głosów otrzymała seria powieści "Harry Potter", a dużym powodzeniem cieszył się również "Dziennik cwaniaczka". Dzięki takim wyborom poznajemy preferencje czytelnicze uczniów. Dziękujemy wszystkim głosującym.

7 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 110 w Warszawie po raz drugi odbyło się „Czytanie na Polanie”. Pogoda dopisała, a atmosfera była wesoła i kolorowa. Czytaliśmy książki detektywistyczne oraz z serii „ABC… uczę się!”.

W kwietniu w szkolnej bibliotece zorganizowano czytelniczą loterię, skierowaną do wszystkich uczniów. Uczniowie losowali kategorię książki, a następnie wybierali książki zaproponowane w danej kategorii przez nauczyciela bibliotekarza. Akcja była częścią Ogólnopolskiego Programu „Biblioteka dobre miejsce dla człowieka”.

W tym roku szkolnym w bibliotece szkolnej odbywają się zajęcia Koła Rękodzieła. Uczestniczą w nich uczennice z różnych klas. Zaczęłyśmy od poznania techniki szydełkowania, które przybliżyły nam prowadzące Nina i dwie Zosie. Następnie Karolina przeprowadziła zajęcia z tworzenia biżuterii. Podczas zajęć powstają piękne maskotki, sztuczna biżuteria i wiele innych ciekawych przedmiotów.

Drodzy Czytelnicy,

14 lutego w naszej Bibliotece zapanowała wyjątkowa atmosfera miłości i czytelniczej magii podczas Walentynek. Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za udział w naszym wyjątkowym wydarzeniu!

Życzenia na Sercach: Wasze piękne życzenia na serduszkach sprawiły, że nasza biblioteka jest jeszcze bardziej sercem naszej szkoły. Dziękujemy za te wzruszające słowa, które dodają uroku każdemu zakątkowi naszej czytelniczej przestrzeni.

Randka z Książką: Akcja "Randka z Książką" była prawdziwym hitem! Dziękujemy, że razem z nami otworzyliście serduszka na nowe książki i doświadczenia czytelnicze. Mam nadzieję, że wasze randki z książkami były pełne fascynujących przygód literackich.

Zapraszam do biblioteki.

Izabela Musiał